יואב זיו- שחקן העונה של גולשי בית"ר.נט!

מאת אסף שקד

2006-05-21 00:00:00

לאחר סקר גדול שכלל כ-10,000 גולשים שנטלו בו חלק, זכה יואב זיו בתואר "שחקן העונה של בית"ר.נט" כשזכה ל-42% מכלל הקולות; לאור הזכייה בתואר- העניק השחקן ראיון בלעדי ומיוחד לבית"ר.נט וזכה לגביע מיוחד כפרס על זכייתו בתואר; בראיון עצמו חושף זיו כי גם בחופשה בארה"ב יפגש עם חברים שקשורים לבית"ר, מודה כי תואר שחקן העונה של האוהדים הוא התואר החשוב ביותר עבורו ומסכם עונה מוצלחת מבחינתו; קבלו את שחקן העונה של בית"ר.נט!עדכון חדשות:
גיאדמק הודיע לגרנט שהוא מוותר עליו, השחקנים הצעירים של בית"ר יוחתמו על חוזי ארוכי טווח. לקריאת החדשות לחצו כאן.שבוע בדיוק לאחר סיום העונה, הגיע הזמן לחלוקת התואר החשוב ביותר- תואר שחקן העונה. השנה, החל אתר בית"ר.נט במסורת חדשה בה בחרו גולשי האתר את השחקן המצטיין, בסקר הפתוח שהיה באתר במשך עשרה ימים.
ארבעה שחקנים התחרו על תואר שחקן השנה של האוהדים: הבלם-מגן הוותיק דוד אמסלם, הקשר מזואה אנסומבו, ברק יצחקי שסיים כסגן מלך השערים ויואב זיו שהפך לשחקן הכי יציב בקבוצה.

כבר בתחילת ההצבעה התוצאות היו די ברורות. מזואה אנסומבו ויואב זיו נטלו את ההובלה ובמשך השבוע הראשון התחרו ראש בראש כשהפער בין השניים היה קטן מאוד.
אבל הפינאלה הייתה שייכת ליואב זיו שבימים האחרונים של המשאל צבר תאוצה ופתח פער של 10 אחוז על אנסומבו. כעת, לאחר שההצבעה הסתיימה אפשר להגיע לשלב התוצאות, בה לקח יואב זיו את התואר ובגדול.

10,025 גולשים הצביעו בסקר השחקן המצטיין של בית"ר.נט:
1403 גולשים הצביעו לדוד אמסלם שסיים במקום האחרון עם 14% הצבעות מכלל הגולשים.
קצת לפניו ועם 1604 גולשים, סיים ברק יצחקי שזכה ל-16% הצבעות מכלל הגולשים.
במקום השני ועם 2807 קולות, סיים מזואה אנסומבו שבאופן אוטומטי הפך לשחקן הזר הטוב ביותר של בית"ר העונה. אנסומבו זכה ב-28% מכלל קולות הגולשים.
במקום הראשון עם 4210 קולות ובפער די גדול משאר מתחריו, סיים יואב זיו שנבחר לשחקן העונה של גולשי בית"ר.נט וזכה ל-42% מכלל קולות הגולשים.

כמו בכל תואר, גם כאן בבית"ר.נט לקחנו את העניין ברצינות והענקנו לשחקן המצטיין גביע ענק מזהב כפרס על זכייתו בתואר (כפי שניתן לראות בתמונות).
יואב זיו שזכה כאמור בתואר- קיבל את הבשורה ביום רביעי בצהריים- קצת יותר מיממה לפני הטיסה שלו לארה"ב. לאור הצפיפות בזמנים, הוחלט כי כמה שעות לפני הטיסה יעניק זיו ראיון לבית"ר.נט לאור הזכייה בתואר.
יואב זיו, שכבר הוכיח שהוא זן נדיר מהשחקנים, נפגש עם צוות האתר ביום חמישי בחצות- מיד לאחר שיצא מחתונת ביתו של ולדימיר שקלאר וארבע שעות לפני המראת המטוס לארה"ב. השחקן קיבל את הגביע והתרגש מאוד ולאחר מכן התפנה לראיון מיוחד ובלעדי לבית"ר.נט לאור הזכייה.

את הראיון ערכה והביאה לפרסום: שרון מור
צילום: אסף שקד. גלריית תמונות מהענקת הגביע (כולל גביע שקיבל מאירגון השחקנים), תוכלו לראות ע"י
לחיצה כאן.


נבחרת כשחקן העונה של אוהדי בית"ר.נט, איך ההרגשה להיבחר מתוך כ-10,000 אוהדים שהצביעו עבורך?
"בחירת הקהל היא לאו דווקא בשחקן שהיה הטוב ביותר, אלא בשחקן שהאוהדים אהבו ביותר, ואהבת הקהל הזאת היא אחד הדברים הכי חשובים לי. כשזה מגיע מאוהדי בית"ר ירושלים – זה מספק יותר מכל דבר אחר".

בתחילת השבוע שעבר קיבלת את גביע "נבחרת העונה" מארגון השחקנים, וכעת אתה מקבל את גביע "שחקן העונה" שמעיד על הערכת אוהדי בית"ר ירושלים. האם הזכייה בתארים הללו מהווה נקודת שיא מבחינתך, או שאתה סבור שעדיין יש מקום לשיפור?
"כרגע זהו השיא מבחינתי, אבל אני שואף לשיא גבוה יותר בעונה הבאה. השאיפה שלי היא תמיד ליותר. השבוע הקודם התחיל בבחירתי כאחד מ-11 שחקני הנבחרת, שנבחרו ע"י עיתונאי העיתון "מעריב", בהמשך השבוע נבחרתי ע"י ארגון השחקנים והעיתון "ידיעות אחרונות" – שזה קצת יותר חשוב, מכיוון שהבחירה נעשתה ע"י השחקנים עצמם, וכעת זה מסתיים ע"י בחירת הקהל של בית"ר ירושלים – שזוהי הזכייה החשובה ביותר עבורי".

בהמשך לזכייה בשלושת התארים הללו, האם אתה שואף וחש ראוי לשחק בנבחרת ישראל?
"כן. השאיפה שלי היא לחזור לסגל החדש שייבנה ע"י דרור קשטן, אבל מה שייקבע את חזרתי לסגל הוא לא מה שכולם חושבים, אלא מה שאנשי המקצוע של הנבחרת חושבים, כלומר, דרור קשטן, משה סיני והצוות שלהם, ואני מקווה מאוד שהם ימצאו לנכון לזמן אותי לסגל, ושאהיה חלק מהנבחרת כשהיא תיבנה".

האם אתה רואה את עצמך בנבחרת ישראל, כשחקן הגנה, כמו ששיחקת רוב העונה בבית"ר, או כשחקן התקפה, כפי ששיחקת בנבחרת בהתחלה?
"אני אשחק בכל תפקיד שייתנו לי. גם בנבחרת, כמו בבית"ר ירושלים, אני מוכן לשחק בכל תפקיד".

העונה שהסתיימה הייתה עונה טובה מאוד עבורך. כיצד אתה מסכם את העונה?
"העונה החלה בצורה הססנית בין ההרכב לספסל. במהלך העונה חלו שינויים רבים כמו חילופי המאמנים, שינויים בצוות המקצועי, ושינויים בצוות הניהולי. במחזור העשירי תפסתי מקום בהרכב, ולא יצאתי ממנו עד המחזור האחרון, שבו הייתי מורחק עקב חמישה כרטיסים צהובים".

האם יש אמת בשמועות שהיו בתחילת העונה לגביי חזרתך לשחק בקבוצת נצרת עלית?
"מבחינתי, לעזוב את בית"ר כלל לא עלה על הפרק. בתחילת העונה, כשעדיין התנדנדתי בין הספסל להרכב, היו שקישרו זאת לשמועות על עזיבה ועל חזרה לנצרת עילית, אבל כל מי שפנה אלי ושאל אותי ישירות, קיבל את התשובה שאלו הן שמועות בלבד, ואין אמת בדברים. השמועות לא יצאו ממני, ואין לי כל קשר אליהן. לא עלה על הפרק לעזוב את בית"ר – לא לנצרת עילית, ולא לכל קבוצה אחרת".

האם האמנת בתחילת העונה שהיא תסתיים עם התארים וההערכות שזכית בהם?
"בכדורגל הישראלי לא ניתן לנבא מה יקרה מחר, וודאי שלא ניתן לנבא מה יקרה בעוד כמה חודשים או שנים. אני עושה תמיד את המקסימום האפשרי מבחינתי, ומקווה לטוב ביותר".

מה היה רגע השיא שלך בעונה האחרונה, מבחינה אישית?
"רגע השיא שלי הוא השער שהבקעתי נגד מכבי נתניה, שחתם משחק מצוין באופן אישי וקבוצתי".

מה היה הרגע העצוב ביותר בעונה האחרונה?
"היו כמה רגעים כאלה: כשאלי אוחנה, שהביא אותי לשחק בבית"ר, התפטר – זה היה רגע מאוד קשה ועצוב. רגע עצוב נוסף היה ריב קטן עם האוהדים, אחרי סיום המשחק נגד נצרת עילית, כי על אף השמועות, אני מאוד רציתי לנצח במשחק הזה, אולי אפילו יותר מכולם".

במשחק החוץ נגד נצרת עילית, שהסתיים בתיקו 1, נראית מאוד עצבני וכועס. האם זה גם ייזכר אצלך כרגע עצוב?
"בכל משחק אני רוצה לנצח. המשחק בנצרת עילית אמנם הסתיים בתוצאת תיקו 1, אבל היינו צריכים לנצח בו, ורציתי מאוד לנצח גם במשחק הזה. אני שונא לא לנצח".

מה לדעתך היה שער העונה?
"היו הרבה שערים יפים העונה: השער של אבירם ברוכיאן נגד מכבי ת"א, השערים של ג'רום לרואה נגד מכבי פ"ת ונגד סכנין, וגם השער שלי מול מכבי נתניה היה שער יפה. לבית"ר ירושלים יש הרבה שערים יפים מאוד, אבל השער של ג'רום לרואה נגד מכבי פ"ת היה שער גדול, שהביא איתו שלוש נקודות".

באיזה משחק הקהל זכור לך בצורה הטובה ביותר?
"מבחינה אישית, בשנה שעברה שיחקתי מול מקסימום כ- 1,500 צופים, שהיו הקהל הביתי. השנה, כבר במחזור הראשון, במשחק הבית מול מכבי ת"א, איצטדיון טדי היה מלא. גם במשחק נגד מכבי חיפה בבית, הייתה תצוגה יפה מאוד של הקהל, ובכלל בכל המשחקים, אם זה בבית ואם זה בחוץ. אני לא חושב שאפשר להזכיר משחק ספציפי אחד, כי הקהל שלנו עזר לנו ועודד אותנו בכל המשחקים, ואני מקווה שזה ימשיך להיות כך".

איך הרגשת כשעלית אל כר הדשא בפעם הראשונה באיצטדיון טדי, וראית את הקהל?
"כבר במשחק גביע הטוטו הרגשתי את ההתרגשות והפרפרים בבטן, אבל מהר מאוד זה הפך לדבר שהוסיף המון מוטיבציה ורצון להצליח".

בקבוצה מייעדים אותך לסמל העונה הבאה, הן מבחינת האוהדים והן מבחינת ההנהלה. האם אתה חש ראוי ובנוי להוות סמל?
"כן, אני מרגיש שאני בנוי לזה, אבל מבחינת להיות ראוי לכך – רק הזמן יוכיח. אני לא יכול לדבר על עצמי, ולומר אם אני ראוי או לא, אבל אני יכול לומר שאני מקבל תגובות טובות מאוהדים, מאנשי צוות, מההנהלה ומהשחקנים שמשחקים איתי. אני מקווה להמשיך ביכולת הזאת, במגרש, ולהמשיך ולהשתפר. מחוץ למגרש אני משתדל להתייחס לכולם: לכל אוהד, החל מתינוק בן חצי שנה ועד לאוהד המבוגר ביותר. יש לי סבלנות לכולם, כי בסופו של דבר אנחנו משחקים בשביל הקהל, במיוחד בבית"ר ירושלים".

יכול להיות שזה בגלל שבאת מתוך הקהל?
כן, יש לזה ערך מוסף. בתור ילד אהדתי תמיד את בית"ר, ובגיל 16, יצאתי למחנה אימונים בנוער של מכבי חיפה, וראיתי את אלי אוחנה במחנה האימונים של בית"ר ירושלים, התרגשתי והצטלמתי איתו ברגליים רועדות..לכן כיום כשילד בא ומבקש להצטלם איתי, אני משתדל להקדיש לו את הזמן, ואת כל תשומת הלב האפשרית".

החוזה שלך עם בית"ר לעונה הבאה עדיין לא נחתם. איך אתה רואה את ההמשך?
"אני כמעט בטוח שהדברים ייסגרו בקרוב. אני אמנם יוצא לחופשה בארה"ב, אולם הסוכן שלי, עובד קראוס, יסגור בינתיים את הדברים מול בית"ר. מהצד שלי יש רצון להמשיך בבית"ר, ומצד בית"ר גם יש רצון שאמשיך לשחק, לפיכך הרצון הוא הדדי, ואני בטוח שהדברים ייסגרו".

מהן שאיפותייך לעונה הבאה? האם לדעתך ניתן לצפות כבר לאליפות בבירה?
"כשקיימת השקעה כל-כך גדולה בקבוצה, כמובן שהשאיפה היא להגיע לאליפות, אבל האליפות לא תבוא כמו בקסם. זה לא שבמחזורים הראשונים נבקיע חמישה או שישה גולים בכל משחק. יש שחקנים טובים מאוד, והסגל מצוין. ישנם הצעירים שהשתפשפו במשך כמה שנים, ובאו לידי ביטוי בצורה יוצאת דופן במהלך העונה: אבירם ברוכיאן, עמית בן שושן, אלירן דנין, ברק יצחקי ומאור מליקסון. השנה הם כבר נתנו תפוקה על המגרש, והם לא רק בגדר פוטנציאל, אלא מימשו כבר את הפוטנציאל."

אתה קרוב יותר לצעירים מבחינת גילך, איך אתה רואה את עצמך, כשחקן צעיר או ותיק?
"מבחינת גיל - אני באמצע בין הצעירים לותיקים. אך להיות ותיק זה לא עניין של גיל. לאיציק קורנפיין ולדוד אמסלם קוראים ותיקים, אולם בכל אימון ובכל משחק, מבחינת הרצון שלהם לנצח - הם הכי צעירים שיש, לכן זה לאו דווקא תלוי בגיל".

מהן תכניותיך לתקופת הפגרה?
"אני נוסע לחופשה בארה"ב, שגם היא קשורה בצורה מסוימת לבית"ר ירושלים: בניו-יורק מחכה לי אילן כהן, אוהד בית"ר שהכרתי בירושלים, וגם שמעון הרוש, האח של מאיר ושלום עליכם. לאחר מכן, במיאמי, מצפה לי עידן לוי, חבר ילדות, שביחד בילדותנו אהדנו את בית"ר ירושלים, ולאחר השירות הצבאי הוא המשיך לארה"ב, ואילו אני המשכתי בארץ לשחק כדורגל, והגעתי לבית"ר ירושלים. הוא יודע עד כמה היה זה חלום ילדות עבורי להגיע ולשחק בבית"ר, ואני בטוח שאם נזכה באליפות בעונה הבאה הוא יגיע לחגוג ולשמוח איתנו בספרא".

בפני בית"ר עומד קיץ לא קל: מתוכננים שני מחנות אימונים ומשחקי גביע אופ"א לא קלים, כנראה נגד קבוצות מרומניה וטורקיה, ואולי גם ויאריאל, ופלרמו על הפרק. האם אתה חושב שבית"ר כבר בנויה לשחק באירופה?
"בית"ר עדיין לא בנויה לשחק באירופה מכיוון שכרגע חסר עדיין מאמן, שוודאי יביא עמו גם שחקנים חדשים. הקבוצה תצטרך להיבנות במהלך הקיץ, ועל השחקנים לעבוד קשה ולהתחבר אחד לשני. יהיו בקבוצה שחקנים חדשים, גם ישראלים וגם זרים, וכפי שציינתי קודם, זה לא יבוא כמו במגע קסם כיוון שהקבוצה צריכה להיבנות. גם מכבי חיפה, שלקחה אליפות, בהתחלה דרך אחת אפס קטן, ולפעמים כדורגל הוא קצת פחות יפה, והאוהדים שלהם שרו: "אליפות בלי מאמן" לרוני לוי, אבל היום הם מרימים אותו על כפיים. כך שצריך קצת סבלנות, גם מצד הקהל. הקהל צריך גם לעודד הרבה ולתמוך בקבוצה – כי זה הערך המוסף."

היית רוצה שמשהו ישתנה אצל הקהל?
"הקהל של בית"ר השתנה כבר מאוד לטובה. זה קהל שמאוד תומך ומעודד, ויש לו דרישות. הקהל אוהב לראות כדורגל מהנה, התקפי ופתוח, וכשהוא לא מקבל את זה, הוא מביע את דעתו. אני חושב שהקהל למד, שתוך כדי משחק ובכל מצב, צריך לעודד את הקבוצה. אני מצפה מהקהל של בית"ר, שגם בפיגור של 0-3, ימשיך לעודד ולשיר, כי ראינו כבר קבוצות כמו ליברפול, שבפיגור של 0-3, בגמר ליגת האלופות, שהקהל שלהם דחף אותם לחזרה מדהימה של 3-3, וראינו זאת גם בגמר הגביע האנגלי (מ 0-2 ל- 2-2). ז"א שהקהל צריך להיות תומך ללא תנאים. אהבה ללא תנאים קיימת גם בפיגור של 3 ואפילו 4 – 0, כי אלו הם דברים שקורים, ואם הקבוצה או השחקן, מקבלים את האהבה של הקהל, זה גורם להם לעשות דברים שלא ייאמנו, כמו במקרה החזרה של ליברפול: תמיכה ללא תנאים".

האם לדעתך גם יתר השחקנים שותפים לדעה זו של עידוד ללא תנאי?
"לפי דעתי כולם רוצים זאת, גם השחקנים וגם האוהדים. גם אני בתור אוהד, הייתי מאוכזב כמו כל האוהדים כשהקבוצה הייתה בפיגור, או מפסידה במשחקים מסוימים. אני מסכים במאה אחוז עם שריקות הבוז לאחר התצוגות העלובות במשחקים נגד נצרת עילית, הכח עמידר רמת-גן והפועל כפר-סבא, כי זה לא היה כדורגל מה ששיחקנו בשלושת המשחקים האלה, אבל במהלך המשחק אני מצפה מהם לעידוד במשך כל המשחק, ובטח שלא לצאת כנגד שחקני הקבוצה".

האם לדעתך בשנה הבאה תמשיך לגור בירושלים, או שאתה מתכוון לעבור?
אני מקווה מאוד, ובע"ה, אני אמשיך לשחק בבית"ר ירושלים גם בעונה הבאה, וכמובן שאמשיך גם לגור בעיר".

למי היית רוצה להודות עם סיומה של העונה?
"הרשימה ארוכה מאוד: החל מארבעת המאמנים שאימנו אותי במהלך העונה האחרונה, ההנהלה, האוהדים, וכלה במשפחה והחברים בירושלים – שכולם עזרו, אפילו בעזרה הכי קטנה של ההתאקלמות בירושלים. לפעמים יש דברים שנראים כקטנים, אבל הם מאוד חשובים. אפילו מילה קטנה של אוהד, למשל כשהייתי פחות טוב, ולא שיחקתי נגד אשדוד, אבל עדיין קיבלתי את תמיכת הקהל. נכנסתי למשחק, ומשם למעשה נכנסתי להרכב, ונשארתי בו. הדברים הקטנים האלה – אלו הם הדברים החשובים ביותר.

מכאן אנו רוצים להודות ליואב זיו על שהעניק לנו זמן יקר עבור הראיון. צוות אתר בית"ר.נט ואוהדי בית"ר ירושלים מאחלים לך יואב- המון בהצלחה בשנים הבאות. כולנו תקווה כי נמשיך לראותך לובש צהוב שחור גם בעונות הבאות ושבע"ה נזכה לחגוג איתך תואר. עבור רובנו אתה סמל ולמרות שאתה רק שנה בבירה- אנחנו מרגישים כאילו גדלת איתנו. התואר הזה מסמן מעל להכל את ההערכה של האוהדים והאהבה שלנו כלפייך. תמשיך להיות בנאדם זהב כמו שאתה, שחקן נשמה על המגרש ואכפתי. אוהבים- אוהדי בית"ר ירושלים.

צוות אתר בית"ר.נט ואוהדי הקבוצה רוצים לאחל מזל טוב לשחקן יוני אליאב החוגג היום את יום הולדתו ה-21. יוני, אנחנו רוצים לאחל לך מזל טוב, המון בריאות, הצלחה, עושר ואושר. אין הרבה שחקנים כמוך שאוהבים את הקבוצה מהלב ואוהדים אותה לפני שהם משחקים בה. כולנו תקווה שבעונה הבאה נזכה לראות אותך משחק הרבה יותר מאשר בעונה הנוכחית, והכי חשוב- שתזכה להמון הצלחה בכל אשר תעשה, בריאות והמון אושר.
שלח לחבר לסלולרישלח לחבר לסלולרי